Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Gréckokatolická cirkev, farnosť Ľubica

149667

Púť na archieparchálnu odpustovú slávnosť v Ľutine

Púť na archieparchálnu odpustovú slávnosť v ĽutineVytlačiť
 

Cyklopútnici pri bazilike v ĽutinePútnici z Gréckokatolíckej farnosti Ľubica – Kežmarok putovali na bicykloch na archieparchiálnu odpustovú slávnosť Zosnutia Presvätej Bohorodičky do Ľutiny.

Z Ľubice do Ľutiny, najväčšieho Mariánskeho pútnického miesta gréckokatolíkov na Slovensku, sme sa piati vybrali v sobotu 18.8.2018 dopoludnia a o 16.00 hod. sme už boli pri Bazilike Zosnutia Presvätej Bohorodičky. Putovali sme cez Levočské vrchy. Hrebeň pohoria sme prekročili pri Václaváku, kde sme si dopriali obedňajšiu prestávku a pokračovali sme pre mnohých z nás prvýkrát smerom na Tichý potok. Bol to krásny dlhý úsek cesty listnatým lesom a hlavne z kopca. Ďalšou zastávkou bolo miesto pri kaplnke, ktorá je postavená v zaniknutej obci Blažov. Ďalej sme pokračovali už po štátnych cestách cez Lipany až do Ľutiny. Po večernej archijerejskej svätej liturgii, v ktorej príhovor mal vladyka Mons. Ján Babjak SJ, sme sa presunuli do neďalekej obce Drienica, kde sme prenocovali a ráno sme sa vrátili na Ľutinskú horu, kde sme sa zúčastnili celého hlavného programu.

Ľutinská hora v nedeľu za krásneho počasia  privítala nespočetné množstvo pútnikov, dlhý rad kňazov, rehoľníkov, ale aj biskupov a kardinála. V nedeľu sme sa stretli aj s ďalšími farníkmi z Ľubice, ktorí na odpustovú slávnosti pricestovali autami.

Účasť na tejto púti v nás zanechala množstvo krásnych zážitkov a pokoj v duši.

Fotogaléria zachytáva atmosféru púte.

Text a foto M. Kruk

Púť v nedeľu

Areál pri Bazilike

 


 
 

dnes je: 24.6.2019

meniny má: Ján

podrobný kalendár

webygroup
24.6.2019
ÚvodÚvodná stránka