Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Gréckokatolická cirkev, farnosť Ľubica

190796

Otec Peter Fedor ukončil kňazskú činnosť v našej farnosti

Otec Peter Fedor ukončil kňazskú činnosť v našej farnosti Vytlačiť
 

o. Peter FedorOtec Peter Fedor, ako správca našej farnosti, odslúžil poslednú nedeľnú liturgiu v Ľubici 14. júla 2019. V našej farnosti pôsobil viac ako desať rokov. Za celú farnosť mu poďakoval v príhovore Jozef Balabas, člen farskej rady a kostolník. Prinášame Vám jeho príhovor a fotogalériu.

 

 

"Drahý duchovný otec Peter,

Uplynulo už viac ako 10 rokov, čo Vás otec arcibiskup poslal na misiu do Ľubice ohlasovať Božie slovo. Ľubica bola pre Vás skoro neznámou obcou, plná očakávaní. Dnes môžeme povedať, že Vaše poslanie kňaza ohlasovala Božie slovo, pre duše Vám zverené a padlo na úrodnú pôdu.

Ďakujeme Vám za všetko čo ste pre túto farnosť urobili, za Vašu horlivosť vo viere, za slovo Božie, ktorým ste nás sprevádzali k Bohu.

Za Vaše aktivity pri sprostredkovaní farských púti, cyklistických púti, ako aj ďalších iných podujatí. Starostlivosť o chrám, ako aj farskú budovu. Ďalej sa chcem poďakovať v mene farskej rady, kurátorov a ostatných jej členov za veľmi dobrú spoluprácu pri riešení farských záležitosti, ako aj svojom, že som mohol po Vašom boku byť nápomocný.

Dovoľte mi, aby som sa Vám v mene veriacich Ľubice poďakoval, nech dobrotivý Boh sprevádza Vaše kroky i naďalej vo Vašej pastierskej ceste.

Spomeňte si na nás vo Vašich modlitbách, lebo aj my veriaci Ľubice budeme sa za Vás modliť, za Vašu manželku a celú rodinu, a vyprosovať Vám potrebné milosti.

Nech Panna Mária Vás i celú Vašu rodinu chráni a sprevádza po mnohé a blahé roky."

Text: Jozef Balabas

Foto: Miroslav Kruk, viac fotogaléria...


 
 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
22.10.2019
ÚvodÚvodná stránka